NELGID

Näitan ainukest tulemust

 • UUS

  Kimp “Lõputu hellus”

  SKU: 5879

  49.00
  Osta
 • TOP

  Kimp “Õrn sõnum”

  SKU: 5776

  54.00
  Osta
 • Kimp ” Sära”

  SKU: 5422

  39.00
  Osta
 • Kimp “Kompliment”

  SKU: 5384

  39.00
  Osta
 • Kobar nelk mix

  SKU: 5371

  1.50
  Osta
 • Nelk mix

  SKU: 5370

  1.50
  Osta
 • Kimp #32

  SKU: 2297

  56.00
  Osta
 • Kimp #31

  SKU: 2296

  53.00
  Osta
 • Kimp “Ood armastusele”

  SKU: 2105

  72.99
  Osta

Nelgid on ühend kõige populaarsemad ja sümboolsemad lilled, mis ehivad meie aedu ja kodusid juba palju sajandeid. Nende ajalugu on rikas ja huvitav ning neil on erinevates kultuurides sügav sümboolne tähendus. Need kaunid taimed on sõnulseletamatult sarmikad ja   vastupidavad, mis teeb neist lillekasvatajate ja looduse ilu austajate lemmikud.

Nelgid ajaloos

Millega nelk teil seostub? Tõenäoliselt 9. mai või kurva sündmusega. Miks siis on just neist lilledest saanud leina ja kurbuse sümbol? Legendi kohaselt kasvasid punased nelgid välja süütult tapetud karjusneiu silmadest, muutudes meenutuseks valatud verest ja julmusest ning just seetõttu sai neist verevatest lilledest traagiliste sündmuste lahutamatu atribuut. Tegelikult aga on nelk armastuse sümbol ja tähendab tõlkes kreeka keelest “jumalikku lille”, mis võimaldab neid kinkida kõige erinevamatel põhjustel. No ja kõige tähtsam –  soodne hind.  See on lilletööstuses üks taskukohasemaid variante.

Sümboolika

Taimel on hulk sümboolseid tähendusi. Lill seostub sageli armastuse ja kiindumusega ning neid kingitakse truuduse ja lugupidamise märgiks. Ka värvidel on oma tähendus: valged nelgid sümboliseerivad süütust ja puhtust, punased kirge, roosad aga austust ja tänulikkust. Neid aspekte on sellist kimpu kingiks valides oluline arvestada.

Miks tasub kinkida kimp nelke

Nelkide kinkimine on erilise tähelepanu ja hoolitsuse žest. On mitmeid põhjusi, miks tasub kingitusena kaaluda nelgikimpu.

 1. Üks peamisi eeliseid on ilu ja säilivus. Looduslikud nelgid võivad kodu või kontorit kaunistada ja silma rõõmustada pikka aega. See on eriti oluline, kui soovite kinkida lilli, mis pakuvad kaua rõõmu.
 2. Värvide ja sortide mitmekesisus võimaldab neid valida konkreetseks sündmuseks. Te leiate alati just sellised, mis on ideaalses kooskõlas olukorra või meeleoluga.

Soovitame tähelepanu pöörata põõsassortidele, kuna need kujutavad endast tervet armsate erinevat värvi õite pilve, ainult üks oksake, aga tundub, et terve kimp. Sellises vormis nelgid võib lülitada isegi pulmakimbu kompositsiooni. See on kingile väga originaalne ja kaunis täiendus. Kataloogis on esindatud erinevad sordid ja värvid. Meil on igaks puhuks sobiv nelk. Kauba ostmisest kättesaamiseni kulub vaid 2 tundi.

Kust osta nelke koos kohaletoimetamisega

Meie e-lillepoest saate nelgid lilled tellida väga meeldiva hinnaga! Meilt leiate ainult värskeid taimi, mis rõõmustavad teid kauem kui ühe päeva. Veebilehelt tellimine on väga lihtne – valige lihtsalt sobiv kaup välja ja makske teile sobival viisil. Teil ei ole vaja nelgikimbuga rõõmu ja ilu kinkimiseks isegi kodunt väljuma. Toome kohale üle Tallinna ja kuni 25 km piires linnast välja. Kuller toimetab tellimuse kohale määratud ajaks ja otse käest kätte – ei mingeid postisaadetisi. Kinkige Kannike lillede abil naeratusi ja imelisi emotsioone!

Menu
Ostukorv on tühi