Milliseid lilli kingitakse pulmadeks

Pulmadeks lillede kinkimine on juba ammune traditsioon. Külalise poolt kingiks toodud lilled on pikka aega olnud hea tava osa, sest ükskõik millisele peole te ka tulite, lillekimp on alati kohane kingitus. Kuid pulmakimbul kingitusena on ka oma eripärad, mida tasub kimpu ostes meeles pidada.

Me kõik teame, et punased roosid on klassikaline, universaalne ja praktiline valik. Roosid võivad kaua kaunid püsida ja kingisaajatele silmailu pakkuda. Aga mis siis, kui soovite midagi pisut teistsugust? Milliseid valikuid võiks kaaluda kingituseks noorpaaridele ja kuidas on värvide mäng teie parim sõber? Sellest järgnevalt räägimegi.

Lilleetikett ja miks tasub sellega arvestada

Nagu me eespool juba mainisime, on lillede kinkimine olnud heaks tooniks juba sajandeid. Traditsiooni pikk ajalugu viitab sellele, et kinkimisrituaalil endal on oma väljakujunenud iseärasused ja need ei ole isegi nii pika aja jooksul muutunud. Kehtib niinimetatud lilleetikett, millega tasub värskele noorpaarile lillekimpu valides kindlasti arvestada.

Üldlevinud arvamus on, et kollaseid lilli kingitakse lahkumissoovi korral, aga see ei ole päris nii. Tegelikult on hoopis sedasi, et mõnes kultuuris viitavad kollased lilled lahkuminekule, teises aga on need austuse ja lugupidamise märk. Seega tuleb kimbu värvide valimisel lähtuda sellest, millisest kultuuriruumist on pärit kimbu saaja ja milline tähendus on lillede värvil teie kodukandis.

Aga kuidas on lood lillede arvuga? Ka sellega pole kõik nii lihtne kui tundub.

Levinud on arvamus, et kinkida tuleb paaritu arv lilli. See traditsioon on asjakohane siiski ainult juhul, kui kingite pruutpaarile pulmapäeval ühte sorti lilledest buketi. Kui aga jutt käib suurest lopsakast pidulikust mitut sorti lilledest koosnevast kimbust, ei saa ja pole ka vaja sellest reeglist kinni pidada.

Kas ja kuidas, sõltub lillekimbu valik aastaajast

Lillekimp on enamasti tähelepanuavaldus ja ka pulmakimp pole erand. Kui kingite pidupäevaks klassikalised roosid, valmistate saajatele kindlasti rõõmu, aga tõeliselt üllatada teil neid ilmselt ei õnnestu. Kuid  olukorda saab ka muuta, valides aastaajale vastavad lilled.

Imelise kimbu jaoks lillede kombineerimisel pöörake tähelepanu sellele, mis aastaajal pidu toimub. Järgnevalt kirjeldame, millised värvilahendused  ja millal kõige paremini sobivad.

Talvine pulm

Talv on nii mustvalge aeg, et me kõik igatseme ilmselt näha rohkem erksaid ja kirkaid värve. Kui koostate sõpradele pulmadeks eksootilistest  lilledest kimbu, üllatate neid kindlasti ja tekitate ka külaliste seas elevust. Kuid eksootilised lilled pole ainus hea lahendus. Võttes kompositsiooni aluseks roosid, saate kingisaajates samuti elevust tekitada, sest värvikontrast südatalvel on just see, mida vajame. Samas pidage lilli valides silmas konteksti. Näiteks liiliaid ja orhideid  eelistades võite eneselegi teadmata tekitada ebamugava olukorra, sest talvel pole nende lillede tugeva lõhna eest banketisaalis kuhugi pääsu.

Kevadine pulm

Kevad on kerguse aeg ja hoolimata peo pidulikkusest on kevadel nagu ei kunagi muidu mõistlik eelistada õrnu ja õhulisi kompositsioone. Kingituseks pulmakimpu koostades tasuks valida maikellukesed, lumikellukesed ja sirelid. Need lilled rõhutavad suurepäraselt teie kimbu kergust ja meeldivad kingisaajatele kindlasti.

Suvine pulm

Suvi on aastaaeg, kui kimpu saab valida igasuguseid lill ja mööda on peaaegu võimatu panna. Sõltumata sellest, kas valite eksootilised lilled või eelistate klassikat, saavutate kindlasti soovitud tulemuse.

Sügisene pulm

Sügis on aeg, kui kõik kirgas ja värvikirev hakkab tasapisi kuhmuma ja seepärast soovitame meie pulmadeks lillekimbu valimisel eelistada võimalikult erksamaid värve. Selline kimp rõõmustab kindlasti silma ja on noorpaarile suurepärane kingitus.

Nagu näete, on igal hooajal oma eripära ja värvid. Ülaltoodud näpunäited on siiski vaid soovitused. Meie soovitame valida kimp, mis sobib teie arvates peo peaosalistele kõige paremini, kuna tunnete neid tõenäoliselt paremini kui keegi teine.

Kuidas koostada unikaalne kimp ja millega see kaunistada

Hoolimata sellest, et roosikimp on juba ammu tunnistatud klassikaks, loovad kõik maailma floristid igal aastal uusi trende. Kui soovite ka ise luua tõeliselt isikupärase kimbu, tasub teil nende tegemisi jälgida.

Viimastel aastatel näiteks on eriti populaarseks muutunud kimpude kaunistamine tavatute looduslike materjalide, näiteks marjade, viljapeade ja puuvillatuttidega

Pulmakimp on tunnistust heast toonist ja maitsest, teie tähelepanust ja on mõistagi ka kingitus noorpaarile. Kui soovite oma sõpradele või sugulastele kokku panna moodsa ja trendika kimbu, juhinduge traditsioonidest, aastaajast ja loomulikult kingisaajate isiklikest eelistustest. Kui pulmakimbu lillede valikule piisavalt tähelepanu pöörate, loote te mitte ainult kordumatu kompositsiooni, vaid rõõmustate kindlasti ka sündmuse kangelasi.

Menu
Ostukorv on tühi