Punane Roos 40-60cm (Holland)

1.803.50

Tootekood: 465 Kategooria:

Kirjeldus

Päritolumaa: Holland

Roos on floristikaturul kõige populaarsem ja sagedamini ostetav lill. Enamik naisi eelistab roosikimpe. Nad on klassika ja peaaegu iga sündmuse lahutamatu lisand, olgu see siis romantiline kohtumine või juubelipidu.

 

Lilleturult leiate praegu kahes erinevas riigis – Ecuadoris ja Hollandis – kasvatatud roose. Mitmete omaduste poolest on nad üksteisest üsna erinevad. Nende välimuses on olulisi erinevusi. Samuti erinevad eri riikide esindajad lõhna poolest ning kõigil on omad väärtused ja puudused.

 

ERINEVUS KASVATAMISES

Peamine kasvatamise omadusi mõjutav tegur on kliima. Mõne maa ilmastikutingimused aitavad sellise taime kasvamisele kaasa. Samal ajal on teistes riikides võimalik roose kasvatada ainult kasvuhoonetes ja hoolika hooldamise korral.

HOLLANDI ROOS

Hollandis pole nii soodsat kliimat nagu Ecuadoris. Lillekasvatuse juhtiv riik ei saagi tegelda „kuninganna“ kultiveerimisega. Seepärast on riigis laialt levinud nende taimede aretamine kasvuhoonetes, mida nimetatakse ka rosaariumideks.

ECUADORI ROOS 

Nii võidab Ecuador selles näitaja osas teisi riike ühemõtteliselt. Ecuadori roose kasvatatakse kustunud vulkaanide kõrgetel nõlvadel. Just siin on soodsaim pinnas peaaegu iga lille kasvu jaoks. Taimesibulaid väetatakse tuhaga, lisaks on sealne muld kõige viljakam ja õhk suurel kõrgusel merepinnast soodustab nende aktiivset kasvu. Päikesekiired ja väga viljakas pinnas on tugevate varte ja õiepungade eeltingimuseks. Selles riigis kasvatatakse liike, mis võivad kiidelda uskumatu suurusega. Lisaks on Ecuadori sortide eripäraks erksad ja rikkalikud varjundid, mis juba iseenesest näevad välja väga efektsed ja võivad samal ajal kaunistada mis tahes lilleseadet või kimpu. Selle riigi taimi peetakse õigustatult maailma kõige ilusamateks.

IGA LIIGI PLUSSID JA MIINUSED:

Ecuadori 

Plussid:

 • väga kirkad toonid
 • suured pungad ja pikad varred
 • suur vastupidavus

Miinused:

 • mitte eriti kirgas lõhn

 

Ecuadori roosid on tänu kõige looduslikumale kasvatamise tehnoloogiale väga kvaliteetsed. Ükski teine riik ei suuda pakkuda sellise suurusega pungade ja vartega lilli.

 

Hollandi 

Plussid:

 • ainulaadsed sordid
 • värske ilme

Miinused:

 • väiksemad kui Ecuadori omad
 • vähem vastupidavad

Hollandist pärit roosid on väga populaarsed. Nad konkureerivad vabalt Ecuadori omadega vaatamata sellele, et viimased on suuruse poolest siiski palju muljetavaldavamad. Lisaks on neil püsivam lõhn kui Ecuadori roosidel. Seepärast võidavad hollandlased lõhna osas.

Loodame, et see artikkel aitas teil mõista Hollandi ja Ecuadori rooside olulisemaid erinevusi. Arvab ju keegi järjekindlalt, et lillede kuningannal peaks olema pikk tugev vars ja lopsakas õiepung, samas kui tema aroom pole kõige olulisem. Aga keegi ei kujuta ette ühtegi lille ilma meeldiva kogu ruumi täitva aroomita. Pidage meeles, et olenemata sellest, millised roosid lõpuks valite, kinkige neid ainult armastuse ja hellusega, siis jääb Teie kingitus kauaks meelde.

Lisainfo

Kõrgus

40 cm, 50 cm, 60 cm

Sulle võib meeldida ka…

 • Raffaello, 150g

  SKU: 448

  4.69
  Osta
 • Ferrero Rocher, 200g

  SKU: 449

  7.49
  Loe edasi
 • Kingipakk #2

  SKU: 456

  23.00
  Osta
 • Vahuvein – Martini Asti – 7.5% – 0.75l

  SKU: 205

  12.00
  Osta
Menu
Ostukorv on tühi