Kas teil olnud kunagi juhust saada kingiks eksootiliste lilledega kimp? Nende ebatavaline ilu ja õrn aroom paeluvad tähelepanu ja tekitavad vaimustust. Need lisavad lillekompositsioonile ainulaadsust ja elegantsi, muutes need atraktiivsemaks ja meeldejäävamaks.

Lilleseadetes on neid ebatavalisi taimi hakatud kasutama viimasel kümnendil.  Koos rahvusvahelise kaubanduse ja transporditehnoloogiate arenguga on eksootilised lilled saanud kättesaavamaks laiale auditooriumile. Tänapäeva maailmas on eksootiliste lillede kasutamisest kimpudes saanud omamoodi trend, mis areneb aktiivselt ja pälvinud floristide, disainerite ja ostjate tähelepanu.

Milliseid eksootilisi lilli kimbus kasutada

Eksootilised lilled sobivad traditsiooniliste taimedega suurepäraselt kokku, andes kimbule erilise sarmi ja atraktiivsuse. Kasutada võib nii ühte sorti eksootilisi lilli kui kombineerida neid teiste taimedega. Mõnda neist saab kasutada kimbu alusena, teisi aga lisaaktsentidena.

Orhideed

 pink orchid against the sky

Võivad olla keskseks elemendiks ümbritsetuna roheliste taimedega või täiendavate lilledena, et luua elegantseid kompositsioonilisi lahendusi. Neid on nii vormilt kui värvilt erinevaid klassikalistest valgetest ja roosadest ennenägematult erksate toonideni. Orhideed sümboliseerivad armastust, ilu ja rafineeritust.

Flamingolilled

 Anthurium on a beige background

Nende erksate õite ja tumedate lehtedega saab kimpudele lisada kontrasti ja sügavust.

Paradiisilinnulilled

Strelitzia orange flower

Kasutatakse tavaliselt aktsendina, et anda kimbule kordumatu ja ebatavaline välimus. See meenutab linnu peadpööritavat sulestikku.

Hüatsindid

Blue hyacinth in a field close up

Kasutatakse kimbule aroomi ja värskuse andmiseks.

Kallad

Calla lily close up

Oma graatsilise vormi ja külluslike toonidega annavad kallad kimbule peene ja rafineeritud välimuse. Kallad sümboliseerivad rõõmu ja ilu.

Kuidas kingituseks eksootilisi lilli valida?

 1. Kui tahate üllatust teha, küsitlege saaja sõpru ja lähedasi. Nemad aitavad välja uurida, kas adressaat sattub sellisest kingitusest vaimustusse. Kui teil aga täpset infot pole, tutvuge valiku tegemiseks tema huvide, hobide ja stiiliga.
 2. Arvestage hooajalisuse ja saadavusega. Mõnda eksootilist lillesorti on võimalik hankida ainult kindlal aastaajal või on neid turul piiratud koguses.
 3. Pöörake tähelepanu värvidele ja vormidele. Me mõistame, et see võib olla keeruline ülesanne, kuna eksootilisi lilli võib olla erineva kuju ja tekstuuriga ning värvides, mis võtab lausa silme eest kirjuks.
 4. Mitut liiki tavatute taimede kombinatsioon ühes kimbus muudav selle kirkamaks ja pilkupüüdvamaks. Kaaluge kombineerimise võimalusi.
 5. Arvestage aroomiga. Oluline on teada, ega kingi saajal pole allergiaid, kuna sel juhul võib kingitus kaasa tuua negatiivsed tagajärjed. Mõnel eksootilisel lillel on vapustav aroom, mis võib kingituse valimisel saada oluliseks kriteeriumiks.
 6. Kui teil tekib valimisega raskusi, võite abi saamiseks alati pöörduda professionaalse floristi poole. Nemad oskavad anda teile nõu ja soovitusi lähtuvalt teie eelarvest, eelistustest ja olukorra eripäradega.
 7. Värvigamma ja pakendi valimine on otsustamise viimane etapp. Lilled võivad olla karbis, korvis või pakendisse keeratud.

Kuidas tavatu kimbu eest hoolitseda?

 • Orhideed

Vajavad valgust, aga olema kaitstud otsese päikesevalguse eest. Eelistavad sooja ja niisket keskkonda. Kastke neid mõõdukalt, vältides juurte vettimist. Eemaldage regulaarselt närtsinud õied ja tagage ruumis hea tuulutus.

 • Flamingolilled

Vajavad eredat, kuid hajutatud valgust. Eelistavad sooja ja niisket keskkonda. Vältige nende paigutamist kliimaseadmete, tuulutusavade või akende lähedusse, kust võib külm õhk sisse pääseda. Vältige lehtede otsest kokkupuudet veega.

 • Paradiisilinnulilled (banaanipalmid)

Vajavad eredat, kuid hajutatud valgust. Õige hoolduse korral võivad vaasis püsida kuni kuu aega. Vaasis tuleb regulaarselt vett vahetada, kasutades võimalusel destilleeritud vett.

 • Hüatsindid

Hindavad eredat valgust ja jahedat keskkonda. Varre lõige peab olema sirge ja vesi vaasis jääkülm. Lisage seda iga päev juurde.

 • Kallad

Väga oluline on kasutada puhast, mustuse jääkideta vaasi. Kui märkate vartel lima, loputage neid külma voolava vee all. Eemaldage vanaks läinud varreosad ja teie kallakimp rõõmustab teid kauem kui ühe päeva!

Kellele ebatavalistest lilledest kimpu kinkida?

Kas tähtis sündmus on lähenemas ja te mõtlete juba kingitusele? Siis kaaluge ebatavalistest taimedest lilleseadet, sest selline kompliment jääb saajale meelde aastateks. Sobib erinevatel puhkudel ja sündmusteks.

 1. Sünnipäev. Sellist üllatust ei oska sünnipäevalaps kindlasti oodata. Suur sülem eksootilisi lilli on originaalne ja meeldejääv kingitus.
 2. Juubel. Selliste tähtsate sündmuste puhul nagu pulma-aastapäev või juubel, tahaks kinkida soojust ja teisele poolele austust üles näidata. Üllatada saab ebatavalistest lilledest kimbuga, mis rõhutab hetke erilisust.
 3. Ka on see hea valik töökaaslasele õnne- ja edusoovide väljendamiseks.
 4. Oma suhetesse salapära ja romantika toomiseks kinkige südamedaamile eksootilisi lilli. Kaunid fotod teie kaaslasest Instagramis on kindlustatud, teie aga saate tänutäheks kuumad suudlused.
 5. Ebaharilikest taimedest kimp võib olla suurepärane viis vabandamiseks ja leppimissoovi väljendamiseks.

Ebatavalised lilled muutuvad kingitusena üha populaarsemaks. Need loovad rafineerituse ja luksuslikkuse tunde, mis muudab need eriti atraktiivseks nende jaoks, kes otsivad midagi erilist ja originaalset. Muutke sündmus tavatute lilledega kordumatuks ja eriliseks!

Menu
Ostukorv on tühi