Milliseid lilli kinkida meestele

Lilled on pidupäevade kohustuslik atribuut ja tähelepanuavaldus, millest sündmus enamasti  algab. Paljud arvavad, et lillepuketid on ainult naiste teema, sest on ju naised sama ilusad kui lilled. Tegelikult rõõmustavad ka mehed kingituseks lilli saades, aga sageli ei näita nad seda lihtsalt välja. Selleks, et oma sõbrale või kaaslasele lilledega tõeliselt rõõmu valmistada, tasub kimbu valikusse suhtuda äärmise hoolikusega.

Vaatamata paljude arvamusele, et mehed on lillede ja kimpude suhtes ükskõiksed või suhtuvad neisse lausa külmalt, ei ole see üldsegi nii. Muidugi pole kuigi tõenäoline, et kohtate neidu, kes kingib mehele lilli armastuse avaldamiseks, kuid tähelepanu märgiks või õnnesoovi osana on lilled meestele ideaalne kingitus.

Nagu naiste puhulgi, tuleb ka meestele lilli valides arvestada väga paljude aspektidega, alates kõige lihtsamast – mis on mehe lemmiklilled ja -värvid, mis sõltuvad olukorrast ja peo põhjustest. Milliseid lilli siis meestele kingitakse? Just sellest järgmisena räägimegi.

Millal on põhjust meestele lilli kinkida

Hoolimata sellest, et mehed armastavad lilli sama palju kui naised, võib lihtsalt heast peast lillede kinkimine tunduda mehele natuke kahtlane. Asi on selles, et tänapäeva ühiskond ei soosi meestele lillede kinkimist ja seetõttu on sellised kingitused tavaliselt ajastatud kokku langema mõne sündmusega.

Sündmustel, mille puhul lilli kingite, on oluline roll nii konkreetse lille valikul kui kimbu kujundamisel. Iga sündmuse puhuks saate valida oma erilise lille. Selleks piisab teadmisest, millal kinkida roose, millal aga on kohasemad iirised. Just kimbu sobivus mängib olulist rolli kõigis tundeaspektides, mida te selle saajas näete.

Rääkides sellest, millal on sobiv mehele lilli kinkida, tasub meeles pidada järgmisi sündmusi.

 • Sünnipäev või juubel

Sünnipäev on helge päev, kui sünnipäevalaps saab endale tähtsatelt inimestelt palju tähelepanu. Lillekimp on suurepärane võimalus näidata mehele peent tähelepanu, sest ta võtab lilled rõõmuga vastu, olenemata sellest, millise kimbu te ka ei vali. Kui aga tahate mehele tõeliselt meeldida, tasuks tema sünnipäevaks kimbu valikule läheneda hoolikamalt.

Parim lahendus mehe sünnipäevaks mõeldud kimbu jaoks oleks vaoshoitud värvilahendusega lilled. Tähelepanu tasub pöörata ka kujundusele, sest liiga värvilised kaunistused võivad muuta sinu elegantse tähelepanužesti kimbuks, millega mees tunneb end inimeste keskel seistes ebamugavalt. Selle vältimiseks eelistage kimbu kujunduses jahedaid toone ja vältige liiga ülepingutatud pakendit.

 • Kingitus loomeinimesele

Loomingulistel inimestel on elust pisut teistsugune ettekujutus kui ülejäänud inimkonnal. Erinevalt ühiskonnas toimivast üldtunnustatud klišeest, nagu ei rõõmustaks mehed lillede üle, võtavad loomeinimesed, vastupidi, kõik kimbud rõõmuga vastu. Eriti meeldiv on laval lillekimpu vastu võtta, kui kogu tähelepanu on suunatud sulle ja iga lugupidamisavaldus on ülimalt väärtuslik.

Loomingulisele mehele kimpu valides soovitame eelnevalt uurida, millised lilled talle meeldivad. Asi on selles, et loomingulistel isiksustel on erinev suhtumine mitte ainult värvidesse, vaid ka nende keelde. Seega, kui valite kimbu, mis loomeinimesele pole päris sobiv, riskite inimest solvata või vähemalt ebamugavasse olukorda panna. Sellest, millised lilled mehele kõige paremini sobivad, räägime veidi hiljem.

 • Üritus või auhinnatseremoonia

Iga üritus, olgu selleks firmapidu ettevõtte kümnenda juubeli puhul või õppetöös eriliste edusammudega silma paistnud üliõpilaste autasustamistseremoonia on ideaalne põhjus mehele lilli kinkida. Sellistel üritustel paistab lillekimp mitte lihtsalt väikese meelehea, vaid olulise austuse märgina. Valides kimbuks õiged lilled, näete kindlasti kolleegide silmis vaimustust.

Nagu sünnipäeva puhul, tuleks ka mõne muu sündmuse tähistamiseks lillekimbu valimisel hoolikalt läbi mõelda nii lillede värvivalik kui lilled ise. Jahedad toonid ja minimaalselt kaunistusi on parim retsept mehele ideaalse kimbu koostamiseks. Seda lihtsat reeglit järgides suudate kindlasti luua kimbu, mis meeldib igale mehele.

Loetletud pidupäevad on vaid osa sündmustest, mille käigus on väga sobiv mehele lilli kinkida, aga milliseid konkreetseid lilli tasub valida?

Milliseid lilli mehele kinkida

Saime selgust, et mehed võtavad lillekimbu rõõmuga vastu austuse ja tähelepanu märgina ning ka pakend pole sel juhul vähem tähtis kui kimbu välimus, aga mis edasi saab? Nüüd tuleb tegelema hakata põhiprobleemiga, nimelt sellega, milliseid lilli tasub meestele kinkida.

Nii kummaline, kui see ka pole, põhineb meestele värvide valimine samal põhimõttel, nagu soovitused nende pakendi ja vormistuse kohta. Vältida tuleks liiga heledaid lahendusi ja eelistada vaoshoitumaid. Lillede hulgas, mis sobivad ideaalselt mehe õnnitlemiseks või kinkimiseks ettevõtte juhile lugupidamise märgiks, on kõige populaarsemad järgmised:

 • iirised;
 • liiliad;
 • kallad;
 • orhideed;
 • krüsanteemid;
 • tulbid;
 • gladioolid;
 • nartsissid;
 • amarüllid.

Kõik lilled, mida loetlesime, on väljapeetud värvigammaga ja üsna jahedates toonides. Erinevalt roosidest, mida naised väga armastavad, rõõmustavad mehed sagedamini nartsisside ja amarüllide üle, kuna nende välimus pole mitte ainult tõsine, vaid ei tekita ka kahetisi mõtteid. Loetletud sortidele tähelepanu pöörates on kindel, et te ei eksi ja rõõmustate kingisaajat lillekimbuga, mis päris kindlasti ei jäta teda ükskõikseks.

Kokkuvõtteks võib julgelt öelda, et nagu naisterahvale lillede kinkimise puhul, on ka mehele kimpu kinkides oluline selle välimus. Valides mehele või töökaaslasele kingituseks kimpu, võtke arvesse nii tema eelistusi kui pidupäeva põhjust. Lisaks nimetatud teguritele tasub loobuda ka liigsetest ilustustest ja eelistada lillede pakkimiseks jahedaid toone. See aitab teil luua iga sündmuse jaoks parima kimbu.

Menu
Ostukorv on tühi