Te ei tea enam, kuidas lähedast inimest üllatada ja mida loomingulist talle kinkida? Proovige ise puuviljakimp valmistada. Juba selle loomise protsess saab olema põnev ja lõbus. Selline üllatus mitte ainult rõõmustab selle saajat, vaid ka kaunistab pidulauda.

Tööriistade ja materjalide ettevalmistamine

Enne töö alustamist valmistage ette kõik vajalikud materjalid ja tööriistad. Otsustage, milline värvigamma võiks kingisaajale meeldida. Võimalik, et see on kindlas stiilis kimp sobivate aktsentidega.

 1. Erineva suurusega teravad noad puuviljade tükeldamiseks
 2. Pikad vardad ja nöörid viljade kinnitamiseks
 3. Pakkepaber kimbu põhjaks. See sõltub teie ideest
 4. Erinevat sorti ja värvi puuviljad: maasikad, kiivid, apelsinid, pirnid, viinamarjad, ananass, mango ja muud teie valikul. Valige värsked puuviljad, et need võimalikult kaua säiliksid ja samas ei oleks ülearu küpsed, kuna nendega võib olla raske töötada, kuna need ei hoia kuju
 5. Vormid väljalõikamiseks, et luua puuviljadest erinevaid kujundeid. Poodides võib neid leida küpsetamise osakonnast, aga neid saab tellida ka internetist. Neid võib olla mitmesugused kujuga – täht, süda, lilleke jne
 6. Värsked lõikelilled või ilutaimed
 7. Kaunistuselemendid: lilled, kaardid, väikesed mänguasjad jms
 8. Šokolaadikommid (soovi korral)
 9. Teip
 10. Lõikelaud

Kui kõik materjalid on olemas, olete valmis asuma järgmise etapi juurde!

Puuviljade ettevalmistamine

Alustage puuviljade ja marjade töötlemisest: need tuleb korralikult veega puhtaks pesta ja kuivatada. Seejärel eemaldage paks koor ja seemned. Siis võtke lõikevormid ja lõigake koostisosadest välja erinevad kujundid. Kogus võib olla erinev ja sõltub sellest, kui suure kimbu soovite valmistada. Ärge muretsege, kui teil pole spetsiaalseid vorme! Südameid, tähti või lilli saab ka käsitsi noaga välja lõigata, aga selleks kulub tõenäoliselt veidi rohkem aega. Õunu ei soovita me lõikuda, kuna need muudavad kiiresti värvi ega näe siis enam isuäratavad välja.

Kimbu koostamine

Kimbu kokkupanek on ilmselt kõige põnevam osa. Selle käigus saate oma kujutlusvõimele vabad käed anda ja loovust näidata.

Pistke vardaid puuviljade sisse erinevas järgnevuses ja paigutage neid erinevalt, kombineerides värve ja kujundeid nii, et õnnestuks luua huvitav visuaalne efekt. Te võite ühte sorti puuviljade jaoks kasutada mitut varrast, mis aitab neil paremini kuju hoida. Kimbule värskuse ja mahu andmiseks kinnitage varraste külge maitserohelist, salatilehti või piparmünti. Valmis lõigatud puuviljad on parem mässida toidukilesse, mis kaitseb neid tolmu ja määrdumise eest ning säilitab nende välimuse.

Seejärel valige vili kompositsiooni keskele, milleks võib olla näiteks ananass või apelsin ja hakake selle ümber varraste külge kinnitatud puuviljatükkidega mahtu looma, proovides hoida palli kuju. Kui kompositsioon tundub teie jaoks valmis olevat, siduge vardaotsad teibi või nööriga mitu tiiru kinni, et kimp kindlalt koos püsiks. Lõigake varraste väljaulatuvad otsad ära, et need oleksid ühepikkused.

Võtke eelnevalt ette valmistatud pakkepaber ja paigutage kompositsioon nii, et see vardaid varjaks. Te võite kasutada mitut tüüpi pabereid, näiteks gofreeritud, pakse, tugevaid ja käsitööna valmistatuid ning neid omavahel kombineerida. Mähkige pakkepaber kimbule ümber ja siduge atlasslindi või nööriga kokku. Paberi kinnituskohad võite kinnitada teibiga.

Kaunistamine

Kui kimbu alus on valmis, lisage kaunistused. Kaunistada võite eluslillede ja roheliste ilutaimede, paelte, kaardikese, pehmete mänguasjade või kuulikestega. Peaasi, et, kõik omavahel orgaaniliselt ja harmooniliselt kokku sobiks. Eelistada tuleks ühte-kahte liiki kaunistusi, et tulemus liiga korratu ei saaks. See kõik lisab kimbule pidulikkust.

Kellele puuviljakimp kinkida ja mis puhul?

Teie puuviljakimp on üleandmiseks valmis. See on ebatavaline kingitus, mis sobib paljudele pidudele, sündmustele  ja üritustele.

 • Sünnipäev

Selline kompositsioon on suurepärane sünnipäevakingitus igaühele sõltumata vanusest. See rõõmusta sünnipäevalast oma originaalse välimusega ning on tavalisele lillekimbule tervislik ja maitsev alternatiiv.

See on originaalne viis väljendada emale oma armastust ja tänulikkust tema hoole ja toetuse eest.

Võib kinkida tavaliste lillede asemel. See on mitte ainult romantiline, vaid ka hooliv žest, mis näitab teie tähelepanu tema või tema tervise ja heaolu vastu.

 • Juubel

Puuviljakimp on tavatu ja sümboolne kingitus juubelitärminiteks, näiteks pulma-aastapäevaks. See on meenutus rõõmsast ja pidulikust sündmusest ning hoolivusest, mida kingi saaja vastu tunnete.

 • Pidulik vastuvõtt või firmapidu

Puuviljakimp võib olla ka kena kaunistus pidulikul vastuvõtul või peol. See mitte ainult kaunistab pidulauda, ​​vaid on ka maitsev lisand külalistele erinevatele suupisteteks.

 • Õpetajate päev

Õpetajale võite tänutäheks tehtud töö ja hoole eest kinkida puuviljadest kimbu. See kingitus sümboliseerib teie tunnustust tema olulise rolli eest teie elus ja tänulikkust tema töö eest.

 • Õnnesoov lapse sünni puhul

Puuviljakimp võib olla ka kordumatu kingitus, et õnnitleda lapse sünni puhul. See sümboliseerib uut elu ja hoolimist vastsündinu ja tema vanemate tervisest.

Täna saite universaalse puuviljadest kingituse ise valmistada. Loodame, et teile meeldis see kogemus! Selline üllatus on mitte ainult särav ja värvilise välimusega kaunis kingitus, vaid ka tervislik ja maitsev alternatiiv traditsioonilistele kimpudele. Ärge unustage enne kimbu lahti võtmist ja ära söömist sellest  ilusat fotot teha!

Menu
Ostukorv on tühi